SALİH ERDEM FKB YÖNETİMİNİ UYARDI

Erdem, "Biz ayrılalı 4 yıl doldu 5.yıla girildi, yığınla gayrimenkul, tesis satmalarına rağmen sıkıntıları bir türlü bitmiyor. Bu dikkat çekicidir. Şimdi yine gayrimenkul satıp maaş ödemek istiyorlar.

FKB’nin amacı fındık üreticisinin yanında olup, fiyatın düşmesini engelleyici tedbirleri almaktır. Bu görev yerine getirilemiyor.

Dolayısıyla FKB yöneticilerinin ve personelinin çalışarak maaşlarını hak etmeleri lazım. Hiçbir iş yapmadan aylarca bekleyip birikmiş maaşları gayrimenkulleri satarak temin etmeye kalkmak kabul edilebilir bir tutum değildir" dedi.

SORUNLARI GEÇİCİ TEDBİRLERLE ÇÖZEMEZSİNİZ

Fındık alıp satıp kar etmedikten, FKB’yi çalışır hale getirmedikten sonra gayrimenkul satarak maaş ödemenin bir anlamı olmadığını ifade eden Erdem, "FKB yönetimi ne kadar süre yer satarak maaş ödeyecek?

Esaslı bir tedbir almadıktan sonra birikmiş maaş ödemeleri için gayrimenkul satmak akılcı değil. Sorunlar palyatif tedbirlerle çözülmez" dedi.

Önemli olanın FKB’nin gelir getiren bir sistem kurması ve çalıştırması olduğunu kaydeden Erdem, "FKB fındık alıp satıp kar etmedikten sonra yer satıp maaş ödeyerek nereye kadar gidilebilir?

Personel perişan durumda ancak palyatif tedbirlerle de bu sorunlar çözülmez. Böyle olursa bunlar günü kurtaran tedbirler olur.

Biz ayrılalı 4 yıl doldu 5.yıla girildi, yığınla gayrimenkul tesis satmalarına rağmen sıkıntıları bir türlü bitmedi. Bu dikkat çekicidir. Üreticinin malını alıp piyasaya girip denge sağlayamadıktan, para kazanamadıktan sonra bu sıkıntıların sürüp gideceği unutulmamalıdır" dedi.

Gayrimenkul satılarak birikmiş maaşların ödenmesinin tutarlı bir yanı olmadığını vurgulayan Erdem, "Önemli olan maaşı biriktirmeden günü gününe ödemektir. Personel düzeyi gereken seviyeye indi. Hal böyleyken FKB çalışmayacaksa, üreticiye bir yararı olmayacaksa, sadece personeline maaş verecekse bu yaklaşımın doğruluğu çok tartışılır.

FKB’nin esas gayesi fındık üreticisinin yanında olup, fiyatın düşmesini engelleyici tedbirleri almaktır. Bu görev yerine getirilemiyor. FKB’nin kendi başının çaresine bakıp fındık alıp satarak hareketlilik sağlaması gerekiyor.

Sonuç olarak FKB yöneticilerinin ve personelinin çalışarak maaşlarını hak etmeleri lazım. Hiçbir iş yapmadan aylarca bekleyip birikmiş maaşları gayrimenkulleri satarak temin etmek kabul edilebilir değildir. Yine hiçbir iş yapmadan maaş almak da kabul edilebilir değil" ifadelerine yer verdi.


SALİH ERDEM FKB YÖNETİMİNİ UYARDI Yorum Bırak

 

Email sent!