Makina Ekipman Desteği Başladı

üm çiftçilerimizin merakla beklediği Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi 2014 başvuruları başladı.
 
Tüm çiftçilerimizin merakla beklediği "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tabliğ (Tebliğ No: 2012/36) (03.07.2012) tarihli resmi gazetede yayımlandı. Tebliğe göre Tebliğin yayın tarihinden geçerli olmak üzere 30 takvim günü içerisinde müracaatlar alınacak. Müracaatlar İLÇE ve İL  MÜDÜRLÜĞÜMÜZE yapılacak.
 
2014 yılı % 50 hibe alet – makine – ekipman desteklemesi ülkemizde tüm illerimizde uygulanacaktır. Geçen yıllardan farklı olarak % 50 hibe desteklenecek alet ve makineler listesine bu yıl süt analiz cihazı, tarım römorkları (arabaları ), Fındık, mısır, çeltik, ayçiçeği, kabak çekirdeği kurutma makineleri, dip kazan gibi makineler eklenmiştir. Geçen yıl desteklenen makine sayısı 34 iken bu yıl % 50 hibe desteklenecek alet ve makine sayısı 41′e çıkarılmıştır. Üretim tarihi 2013 ve 2014 olan alet – makine ve ekipmanlar 2014 yılı % 50 hibe destek kapsamına alınmıştır.


Makina Ekipman Desteği Başladı Yorum Bırak

 

Email sent!